Preuzimamo odgovornost. Za vašu kožu. I našu planetu.
Preuzimamo odgovornost. Za vašu kožu. I našu planetu.
O preparatu
Pročitajte više o našem preparatu
Glavna otkrića
Sastojci
Sve sastojke biramo sa velikom pažnjom i nikada ne pravimo kompromis kad je reč o kvalitetu. Saznajte više o glavnim sastojcima ovog preparata.
Sastojci u preparatima našeg brenda se redovno ažuriraju. Iz tog razloga, povremeno može doći do neslaganja između sastojaka na našoj veb stranici i na ambalaži našeg preparata. Stoga preporučujemo da uvek obratite pažnju na informacije na ambalaži našeg preparata i proverite sastojke koji su tamo navedeni.
Likokalkon A je moćan antioksidans, aktivni sastojak koji deluje protiv zapaljenja. Dobija se iz korena jedne vrste kineskog sladića (Glycyrrhiza Inflata) koji koristi prirodna jedinjenja da zaštiti svoje ćelije od prekomerne sunčeve svetlosti. Kada se upotrebljava u preparatima za negu kože, likokalkon A deluje na smanjenje upale i neutralisanje slobodnih radikala koji negativno utiču na ćelije kože i ubrzavaju proces starenja. Pomaže u zaštiti dubljih slojeva epidermisa od uticaja sunca.
Enoksolon, takođe poznat i kao gliciretinska kiselina, dobija se iz korena biljke Kineskog sladića. On inhibira enzim hijaluronidazu (HYAL1) koji rezgrađuje hijaluronsku kiselinu i na taj način smanjuje razgradnju hijaluronske kiseline same kože za više od 50%.
Thiamidol® je patentom zaštićeni sastojak Eucerina. Ovaj aktivni sastojak, koji je razvijan 10 godina, veoma je efikasan i klinički i dermatološki je dokazano da smanjuje tamne fleke i sprečava njihov ponovni nastanak.
Šta su hiperpigmentacije i šta ih uzrokuje?
Hiperpigmentacija je pojam koji opisuje područja neujednačene pigmentacije na koži. Pojavljuje se u obliku tamnih mrlje koje kožu čine neujednačenom. Područja neujednačene kože poznata su kao staračke fleke ili fleke od sunca te je hiperpigmentacija simptom kožnih stanja kao što su melazma ili postupalna hiperpigmentacija. Sunce je glavni uzročnik pojave hiperpigmentacija jer sunčeva svetlost podstiče proizvodnju melanina, pigmenta koji našoj koži daje boju. Zato je efikasna UVA i UVB zaštita i zaštita od vidljive svetlosti visoke energije (HEVIS) najvažniji korak koji možete poduzeti kako biste zaštitili kožu od hiperpigmentacija.
Kako da znam koji SPF faktor treba da koristim?
Preparati za zaštitu od sunca dostupni su u četiri različita nivoa zaštite: niska (faktor 6 do 10), srednja (15 do 25), visoka (30 do 50) i veoma visoka (50+). Što je viši faktor zaštite, to je koža bolje zaštićena, ali važno je preparat nanositi temeljno (vodite računa da ne propustite ni jedan deo tela) i zaštitu obnavljati na svaka dva sata.
Koja je razlika između UVA i UVB zraka?
UVA zraci prodiru u dublje slojeve kože. Oni stimulišu stvaranje slobodnih radikala u koži koji izazivaju oksidativni stres i mogu dovesti do indirektnog oštećenja DNK materijala ( slobodni radikali modifikuju ćelijsku DNK vremenom). UVA zraci se najčešće vezuju za fotostarenje ( prevremeno starenje kože izazvano suncem ). Takođe, mogu da deluju kao okidač za alergije na sunce kao što je polimorfna svetlosna erupcija (PLE). ). UVB zraci takođe mogu da izazovu alergije, ali u manjem stepenu.
UVB zraci obezbeđuju energiju koja je vašoj koži potrebna kako bi sintetisala vitamin D i stimulisala proizvodnju melanina koji je odgovoran za tamnjenje kože. Oni ne prodiru podjednako duboko koliko i UVA zraci, prodiru samo u površinske slojeve kože, ali mogu izazvati veća trenutna oštećenja kao što su opekotine od sunca. Ćelijska DNK direktno apsorbuje UVB zrake, što može dovesti do oboljenja kože kao što su aktinična keratoza i rak kože.
Oba tipa UV zraka mogu dovesti do hiperpigmentacija i mogu dodatno pogoršati stanja kao što su fleke od sunca (poznate i kao staračke fleke) i melazma.
Šta je vidljiva svetlost visoke energije i zašto bi treblo da zaštitim kožu od nje?
Spektar sunčeve svetlosti sastoji se od UV, vidljive i infracrvene svetlosti. Vidljiva svetlost je ona koju ljudsko oko može da detektuje, dok ostali tipovi ostaju nevidljivi golim okom. Deo vidljivog spektra koji ima visoki nivo energije poznat je kao vidljiva svetlost visoke energije. Takođe se naziva i HEVIS svetlost, HEV svetlost, HEVL i ponekad "plava svetlost" ili "plavo ljubičasta" svetlost.
Kao i UVA zraci, HEVIS svetlost prodire u dublje slojeve kože (dermis) i može dovesti do stvaranja slobodnih radikala. Ovi slobodni radikali jedni su od glavnih uzroka fotostarenja (prevremenog starenja kože uzrokovanog suncem). Oni ometaju rad ćelija i razlažu kolagen i elastin koji našoj koži daju glatki, mladalački izgled. HEVIS svetlost takođe se povezuje i sa nejednakom pigmentacijom kože i melazmom.
Mnoge moderne kreme za zašitu od sunca nude efekasnu zaštitu od UVA i UVB zraka, ali mi preporučujemo da potražite preparate koji takođe štite i od negativnih uticaja HEVIS svetlosti. Ovi preparati će vašoj koži pružiti pouzdanu zaštitu od fotostarenja, te dugoročno mogu pomoći u borbi protiv vidljivih znakova starenja kao što su bore.
Zašto je važno uvrstiti zaštitu od sunca u svakodnevnu rutinu nege kože lica?
Koža lica je osjetljivija na UVA/UVB zračenje i vidljivu svetlost visoke energije (HEVIS) od ostatka tela jer je izložena suncu tokom cele godine. Zaštita od sunca može vam pomoći u izbegavanju oštećenja ćelija DNK uzrokovanih UV zracima, fotostarenja (prevremenog starenja uzrokovanog suncem) i hiperpigmentacija. Važno je zaštititi kožu lica kad god je izložena suncu.
Pročitajte članke na ovu temu
Likokalkon A, Gliciretinska kiselina, Tiamidol
Saznajte više